čtvrtek 24. července 2014

KRUH

Kruh - Elfgrenová Sara B., Strandberg Mats

Nakladatel: Fortuna Teen
Počet stran: 520
Rok a měsíc vydání: 09/2012

Anotace: Mrazivý a nelítostný příběh ze Švédska. Je jich šest, jsou Vyvolené. Jsou čarodějnice. Musí se spojit, stát při sobě a postavit se zlu, které je všude kolem nich. Engelsfors. Krásné jméno, příšerné město. Obklopené hlubokými lesy, kde lidé často zabloudí a zmizí. Jedné noci, kdy se měsíc zbarví do tajuplné rudé barvy, je svedeno šest dívek dohromady do zrušeného zábavního parku. Nemají nic společného. Nevědí, jak se tam dostaly ani proč tam jsou. Brzy však pochopí, že jedna bez druhé nepřežijí.


Šest dívek, které se jedné noci ocitnou ve stejnou dobu na stejném místě. Žádná v podstatě neví, proč se tam vydala, ale všechny pocítily nutkání, kterému nešlo odolat. A tak jsou tady, objeví se u nich zvláštní čarodějnické schopnosti a musí se společně postavit zlu, jinak celé jejich město a jejich blízcí padnou do záhuby. Když ale spojíme šest naprosto rozdílných lidí, kteří se navíc zrovna nemají v lásce, dokážou si vzájemně pomoci? Protože k překonání problémů je jich potřeba všech šest ...

Když jsem začala číst a v každé kapitole byl příběh jednoho člověka, říkala jsem si, kolik jich asi bude a jestli to bude pochopitelné a zapamatovatelné. Je jich šest a každá má svůj vlastní příběh, o kterém se v knize dozvídáme. Rodinné problémy, finanční problémy, partnerské vztahy, osobní problémy, moc mě bavilo, že kromě páteřního příběhu je v knize šest dalších.

Co se týká nápadu, je to trochu slabší, čekala jsem zajímavější schopnosti, větší zlo, zapeklitější situaci, více řešení. Každopádně kniha má přes 500 stránek a já jí přečetla téměř jedním dechem, aniž bych se stihla nudit nebo si uvědomit, jak rychle to utíká, takže na ní přece jen asi něco bude.

Najdeme zde hodně rozboru jednotlivých postav. O každé z dívek se dozvíme, jaká je, čeho se bojí, co ji trápí, jak na ni situace působí a jak se s tím vyrovná. Vyvolené nejsou původně kamarádky, proto je zajímavé sledovat, jak je situace spojí, jak se s tím vypořádají a jak je to změní.

Tato kniha bude dokonce zfilmována, pokud vím, už se snad i natáčí, tak jsem ráda, že jsem si ji stihla přečíst před shlédnutím. Momentálně rozečítám druhý díl z plánované trilogie, takže se brzo dozvím, jak příběh pokračuje.

Žádné komentáře:

Okomentovat