úterý 8. listopadu 2016

MILÝ KNIŽÍŠKU PO ČTVRTÉ

Drazí čtenáři, mnozí z vás na to už netrpělivě čekají, ani letos bych vás nemohla s Knižíškem zklamat! Vánoce se kvapem blíží a s nimi i ten moment, kdy každý pod stromečkem rozbalí své dárečky, proto by bylo pěkné, kdybychom si udělali i takové menší blogerské Vánoce! Tento projekt pořádala každoročně blogerka Suši (první a druhý ročník), ale když počet přihlášených překročil stovku, bylo to již pro jednoho člověka moc a tak loni hledala pomocníka. A protože tvrdí, že třikrát a dost, tak letos, po čtvrté, to prý nechá jen na mě. Ehm díky. No, snad to zvládnu :)

zdroj

Co je Knižíšek zač?
Pro ty, co nevědí - Knižíšek je vánoční akce pro všechny čtenáře, kteří by rádi pod stromečkem našli o knížku navíc. Zapojit se může každý člověk, co rád někomu knížku daruje, a na oplátku dostane od někoho dalšího knižní dáreček, ať jsou ty Vánoce o něco pěknější!

Jak to bude probíhat?
 • Pod článkem najdete formulář, který je potřeba vyplnit. Tam zadáte vaši přezdívku (pokud nemáte blog, stačí jméno), adresu, kontaktní údaje a seznam vašich knižních přání o délce 3-5 titulů, které byste rádi našli pod stromečkem (držte se, prosím, "rozumné" částky a vybírejte zhruba do 350,-)
 • Knížka může být jak česká/slovenská, tak i v cizím jazyce, můžete vybírat i z těch, které vyjdou až na začátku prosince.
 • Až skončí přihlašování, pošleme vám adresu náhodného účastníka akce a jeho seznam knížek.
 • Vyberete jednu (nebo i více, pokud jste milionáři) knížku a na danou adresu pošlete. Můžete přidat i nějaké drobnosti (záložky, nálepky), ale nemusí se týkat zrovna čtení (třeba i něco drobného na zub), to je čistě jen na vás.
 • Bylo by pěkné také knížku zabalit do vánočního papíru (a pak ji teprve zabalit do obálky), aby to pod tím stromečkem pěkně vypadalo!
 • Až dostanete balíček, neotvírejte ho dříve než 24.! Tedy... kontrolovat to nemůžeme, ale zkuste si to překvapení skutečně nechat až na Štědrý den, pak z něj budete mít větší radost!

Opět vám nebudu prozrazovat přezdívku Knižíška (pokud nějakou bude mít), věřím ale, že to bude ve většině případů dost jasné vzhledem k facebookovým knižním skupinám a mudlovským jménům všech blogerů. Ale o malé tajemno se pokusit můžeme, ne? :)

Podmínky pro účast:
 • musíte vyplnit formulář
 • zápis probíhá ode dneška do půlnoci 27.11.
 • akce je pro obyvatele ČR i SR
 • zúčastnit se mohou i čtenáři, kteří nemají svůj vlastní blog
 • opravdu musíte poslat knihu! (prosíme o poctivost, nechceme přece nikomu zkazit Vánoce)
 • knihu pošlete doporučeně a schovejte si potvrzení, pokud od vás kniha nedojde, dá se podle toho dohledat, kdo ji kde zašantročil
 • pokud si po přihlášce účast rozmyslíte, dejte nám ještě před uzavřením zápisu vědět, abychom vás mohly smazat, protože po 1.12. je účast závazná
 • byly bychom rády, kdybyste si dali na své blogy (pokud máte) ikonku akce, ať nalákáme co nejvíce Knižíšků (avšak povinností pro účast to není)
 • předem upozorňuju, že tuto akci pouze logisticky organizuju, nejsem jejím sponzorem či tak něco, takže pokud vám knížka nedojde, není to moje vina, vážně ne, sice se předem omlouvám, pokud se to stane, mrzí mě, že se na vás někdo vykašlal, ale vstup do projektu je na vlastní riziko

Doufám, že se vás zapojí co nejvíce a že účast bude alespoň tak hojná, jako byla v loňském roce! Sice je to ještě brzo, ale i tak vám přeju krásné knižní Vánoce!

14 komentářů:

 1. Tahle akce se mi vždycky hodně líbila :) Škoda, že se se svojí situací nemůžu zapojit, protože posílání balíků je v mém případě nadlidská záležitost a nerada bych někoho zklamala :c
  Můžu si dát do menu ikonku, i když se nezapojím? Alespoň kvůli propagaci? :D

  OdpovědětVymazat
 2. Ja sa tak teším :) Minulý rok som sa zapojila a mala som obrovskú radosť :) A dúfam, že som radosť aj urobila :)

  OdpovědětVymazat
 3. Doteraz som sa ešte ani raz nezapojila, takže myslím, že teraz je najvyšší čas. Projekt vyzerá skvele, takže idem vyplniť formulár :D

  OdpovědětVymazat
 4. Formulář vyplněn, už se moc těším, jen si nejsem jistá, jestli jsem náhodou nezapomněla připsat PSČ. Pokud ano, dalo by se nějak doplnit?

  OdpovědětVymazat
 5. Zapojená, vyplnený dotazník zaslaný.
  Ako všetci ostatní, veľmi sa teším, aj na to, že dostanem nečakaný darček, aj na to, že ja obdarujem niekoho niečím čo nečaká.

  OdpovědětVymazat
 6. Sama se do akce nezapojím, jsem na tyhle věci celkem srab, ale každopádně to je nápad pěkný a přeji, ať se projekt vydaří! :)

  OdpovědětVymazat
 7. Taky bych se rada zapojila, ale ty finance, to je prokleti. Staci kolika lidem budu muset na stedry den davat darky :-(

  OdpovědětVymazat
 8. Super nápad, vážně ano :) Ale vzhledem k rozvětvené rodině, by to pro mě byla smrt. Nerada bych ošidila nějakého člena :)
  Ale třeba příští rok :)
  KATY

  OdpovědětVymazat
 9. Zapojila som sa s veľkou radosťou :)
  a kľudne by som privítala už aj losovanie adries a prianí (na nejlevnejsi-knihy majú práve super akciu!) :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Miška, už som tu aj ja :-) Možno si zase budeme posielať knihy :-)

   Vymazat
  2. hehe, kľudne, teba obdarujem vždy rada :D

   Vymazat
 10. Pekný deň,

  minulý rok mi hodilo mail s adresou, na ktorú som mala poslať knižku, do spamu, tak sa tento rok pre istotu vopred pýtam či už si rozoslala maily, resp. či sme boli "spárované" :))) ?
  Vďaka za odpoveď.

  OdpovědětVymazat
 11. Achjo, úplně jsem na Knižíška letos zapomněla... :(

  OdpovědětVymazat