čtvrtek 10. července 2014

TEMNÁ HRDINKA

Temná hrdinka: Večeře s vampýrem - Abigail Gibbsová

Nakladatel: Knižní klub
Počet stran: 480
Rok a měsíc vydání: 07/2013

Anotace: Vzrušující paranormální román zasazený v Londýně a zalidněný nezapomenutelnými postavami, mezi nimiž se rozvíjí navzdory okolnostem něco jako láska... Když Violet Leeová cestou z večírku narazí na okouzlujícího a přitom děsivého vampýra Kaspara Varna, začne tak pro ni nebezpečná dobrodružná cesta, jakou si nedokázala představit ani v nejdivočejších snech. Vzájemná přitažlivost mezi Kasparem a Violet se nedá popřít a zdá se, že nedokážou odolat své touze – ale za jakou cenu?

Violet Leeová se úplnou náhodou připlete k souboji vampýrů s lovci. Je jasné, kdo zvítězil a Violet tato jatka nenese moc dobře. Rozruší ji to natolik, že si nedává pozor a prozradí se. Vamprýři nemohou nechat uprostřed Londýna žádného náhodného svědka, rozhodnou se ji tedy vzít s sebou, než se rozhodnou, co dál. Když však zjistí, co je tato dívka zač, situace se značně zkomplikuje. Potkali se vlastně opravdu náhodou nebo v tom bylo od počátku něco víc?

Trochu mě zklamal slabší začátek. Z knížek o vampýrech jsem zvyklá na nějaké napětí, obcházení kolem, úvod do situace. Tady je to šup, je to vampýr, hmm, nevadí a hrdinka je s tím srovnaná. Žádné, nadpřirozeno přece neexistuje, vampýři nejsou skuteční apod. A i v jiných ohledech byl začátek slabší, nebyla mi moc sympatická hlavní hrdinka, málem jsem knížku odložila.

Nakonec jsem to naštěstí neudělala. Příběh se docela rozjel, dostavilo se to moje očekávané přemýšlení nad vampýry, poznávání jejich světa, strach a zvykání si. Zápletka se ukázala jako povedená, chvíli trvalo, než se vyjevila, ale přišla a líbila se mi.

Trochu klišé, ale kniha u mě stoupla trablemi s láskou. Vampýr a člověk, stará dobrá klasika, ale milé. Hezky popsáno, trápení, přemýšlení, super. Ona je tvrdohlavá, jízlivá, drzá a sarkastická, on namyšlený fešák. Jejich rozhovory jsou vtipné, narazila jsem na pár vážně dobrých hlášek a situací, nad kterými jsem se musela pousmát.

Tuším že někde na podzim by mělo vyjít pokračování. V první půlce jsem se bála, že nedočtu ani tento díl, po dočtení ale vím, že si půjdu sehnat druhý, jen co vyjde. Pokračování je totiž lehce rozehráno a vypadá to čtivě.

Za poskytnutí recenzního výtisku moc děkuju Knižnímu klubu.

Žádné komentáře:

Okomentovat