čtvrtek 7. června 2018

RC: BEZ FILTRU

Bez filtru
Kristýna Dolejšová
Hostující článek

Přibližně před rokem jsem na Instagramu narazila na stránku s názvem Za normální holky, která se zaměřuje na vyšší sebevědomí žen. Zakladatelkou tohoto projektu je Kristýna Dolejšová, mladá slečna, která v minulosti nesnášela své tělo a rozhodla se s tím skoncovat. Tento problém má totiž většina mladých i starších žen a to především v dnešní době, kdy je in být dokonalý.


Na podzim loňského roku Kristýna napsala knihu s názvem Bez filtru, ve které představuje sebe a svůj projekt. Zároveň je to kniha o (sebe)lásce, odvaze a síle. Tak málo se totiž stále mluví o problémech jako je anorexie, deprese, nízké sebevědomí ale také třeba o zneužívání či dokonce týrání v partnerství.

Jelikož tomuto projektu velmi fandím, knihu jsem si hned objednala a následně přečetla. Má 144 stran a je rozdělena do tří částí a 27 kapitol. První část je o autorce a jejím životě a právě na tuto část jsem se nejvíc těšila. Musím říct, že jsem k autorce nyní získala ještě větší respekt a obdiv. Druhá část je zaměřena na začátek a cíl projektu a najdete zde odpovědi na otázky, které by vás mohly zajímat. Ve třetí části je takový menší návod jak mít ráda svou duši a tělo, k čemuž je na závěr věnován úkol pro všechny čtenáře.

Já sama jsem z knihy nadšená. Myslím si, že projekt může pomoci mnoha ženám. A i když si autorka mohla dát s obsahem a úpravou knihy větší práci, doporučuji ji opravdu každému, kdo má se sebou nějaký problém.
  
Hanka
------------------------
Ahoj, jmenuji se Hanka a momentálně pracuji jako knihovnice. Je mi 26 let a žiji od narození v Praze. Od dětství jsou mým největším koníčkem knihy ale jinak jezdím ráda na výlety, luštím křížovky a peču. Doma mám tři morčata a také jsem vášnivá sběratelka soviček. Doma mám už celkem slušnou sbírku. Co se týče četby, ráda čtu thrillery, detektivky, psychologické romány a fantasy ale nepohrdnu ničím. Doufám, že se vám budou mé články líbit. 

12 komentářů:

 1. Krátká knížka pro mne super tip na čtení. 😊

  OdpovědětVymazat
 2. Hmm nemám rada svoje tělo a vím ze to nenidobre... už několikrát jsem si říkala ze budu musettacit s nějakou motivační literaturou- a tohlevxpada pouzitelne- tak třeba se konečně začnu přijímat tak jak jsem

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Takt toto je kniha přímo pro vás :-) A právě se mi líbí, že je to psáno lidsky a z vlastní zkušenosti autorky. Mít se ráda je totiž potřeba pro fungující život. Hodně štěstí :-)

   Vymazat
 3. Jakožto snad budoucí paní učitelka, tak si podobné kousky knih pisu na seznam do budoucna pro podobne problémy.. takže na knihu mrknu... děkuji za recenzi )

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Skvělé, kéž by takových učitelů bylo více ;-) Děkuji :-)

   Vymazat
 4. Projekt za normální holky miluju, super tip, díky za recenzi! Popřemýšlím o ní :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je skvělá ta kniha a projekt už dlouho sleduji a jsem spokojená. Děkuji .-)

   Vymazat
 5. V poslednej časti recenzie píšeš, že si autorka mohla dať viac práce s obsahom a úpravou. Bolo v knihe veľa chýb/preklepov?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pár chyb tam bylo, ale za ty se autorka veřejně omluvila. Zase beru v potaz, že knihu napsala mladá holka a je to její první kniha :-) Takže i tak knihu doporučuji.

   Vymazat
 6. Projekt znám a na knihu se také už nějakou dobu chystám, tak uvidím.

  OdpovědětVymazat