neděle 24. srpna 2014

ZAKÁZANÁ PŘITAŽLIVOST

Zakázaná přitažlivost - Kateřina Petrusová

Nakladatel: Fragment
Počet stran: 304
Rok a měsíc vydání: 03/2014

Anotace: Senátorova dcera Emily má po krk života ve skleníku a potají odjede do New Yorku. Záhy je však vypátrána a musí se rozhodnout:.buď se vrátí domů nebo zůstane, ale pod stálou ochranou nepřístupného bodyguarda Henryho Trovata. Emily je rozhodnutá Henryho přesvědčit, aby ji nechal být, vše jim však začnou komplikovat city a především děsivý vánoční dárek, který jí pošle neznámý šílenec. Překoná láska tak odlišných lidí věkový a společenský rozdíl, nebezpečí, které Emily hrozí, a především Henryho zločineckou minulost?

Třetí kniha od Katky Petrusové co jsem četla a hned přiznávám, nezklamala mě. Dostalo se mi přesně to, v co jsem doufala, drží se skvělá úroveň předchozích dvou dílů mafiánské rodinky a všeho možného lidstva kolem. Což je jedna z věcí, co se mi moc líbí, propojenost. Vzhledem k tomu, že Bavettovi měli pouze dva syny, přemýšlela jsem, jak si s tím autorka asi poradí, aby zachovala myšlenku a nebylo to splácané. No a to víte, že si poradila.

Ráda se opět setkávám se starými oblíbenci, Mikem a Paige, Robertem a Jo, kteří, i když to není jejich vyprávění, strkají prstíky i do tohoto příběhu. Moc ráda se o nich něco dozvím, je to jako seriál, nekončí to poslední stránkou, ale i v dalším a dalším pokračování mají svou roličku a já jsem ráda, že vím, jak se jim daří a jak se mají. K tomu noví lidičkové, nové problémy a nová situace, co se musí probrat a vyřešit.

Asi už nebudu nijak sáhodlouze popisovat to, co jsem řešila u předchozích dvou dílů této série, jako že se bojím českých autorů popisujících život v Americe, jak to uchopí, jak se jim to podaří apod., protože tady mě Katka uklidnila hned v jedničce. Drží se i dávka vtipnosti, málo kdy se u knížek směju nahlas, tady je to už klasika.

Po těchto příbězích sahám vždy, když si potřebuju odpočinout, odreagovat se a pobavit se. Ano, je to docela klišé příběh, klišé historky, klišé celá kniha, ale stejně si ji zamilujete, to mi věřte. Je to totiž podáno tak nějak inteligentně, že si toho ani nevšimneme, aby nám to vadilo.

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuju nakladatelství Fragment.

Žádné komentáře:

Okomentovat