pondělí 19. prosince 2016

MINI RC: DOSPĚLOST JE MÝTUS

Dospělost je mýtus
Andersenová Sarah


Nakladatel: Albatros Media a. s.
Datum vydání: 2.11.2016
Počet stran: 112

Anotace: Připadáte si zhola výjimeční? Užíváte si navazování kontaktů důležitých pro vaši budoucí kariéru? Je pro vás dospělost vzrušující nová výzva, na kterou se cítíte zhola připraveni? Blah. Prosím, kliďte se mi z očí. Tahle kniha je pro ty ostatní z nás. Tenhle komiks je pro všechny, kdo dokážou proflákat celé víkendy na internetu, pro které je držení se za ruce na ulici s naprosto úchvatným klukem nesnesitelná agónie, pro všechny, kdo sní o tom, že celý den zůstanou doma a budou se válet v pyžamu. A pro všechny, kdo přemýšlejí, kdy přesně vlastně ta dospělost začíná. Jinými slovy pro nás, kteří prožíváme hrůzy a trapnosti dnešního mladého života. 

Když tahle knížka vyšla, nějak mi to úplně uteklo, vyhnulo se, nevím, prostě jsem si toho nevšimla a to ediční plány studuji dost často a dost podrobně. Asi chyba v systému. Pointa je, že během pár dnů jsem ji najednou viděla u všech, koho sleduji a inspiruji se. A všichni ji hrozně chválili. To je divný to je divný. Takže jsem si pro ni hnedka běžela. Trochu mě překvapila cena, protože na dvě stovky je to dost útlá knížečka, v podstatě pár stránek, obrázků, komiksů, ale doufala jsem, že nebudu litovat. Přečteno tedy asi během, nevím, ani ne půl hodinky? Je to vážně jen listovačka s pár popisky. Ale spokojenost. Je to hodně vtipný, hodně trefný, hodně ze života. Pokud jste ve věku rané dospělosti (i když já už asi moc raná nejsem, osmnáctka hodně daleko :-D) budete to milovat. Ideální vánoční dárek pro kámošku! Budete se pak smát spolu a určitě to povede ke spoustě debat a historek na téma toho, na co zrovna v knížce narazíte. Původně jsem chtěla zkritizovat, že je tam na můj vkus až moc historek na menstruaci (prostě ji máme, holky, smiřte se s tím, konec story), ale teď, když na to myslím zpětně, musím se tlemit tak blbá, protože jsou fakt dobrý a výstižný, takže možná to nebylo tak zlý, pokud v člověku knížka něco nechá (třeba to, že se tomu po dočtení dokážu smát kdykoli si vzpomenu) je dost boží. Kresba není nijak náročná, vlastně spíš dost minimalistická a jednoduchá, že si člověk skoro říká, ty jo sakra žádná složitost mohl bych taky něco zkusit vytvořit (ale sorry, tohle stejně nedáte, ale inspiruje to, takže další plusový bodík).

3 komentáře:

  1. s tím dárkem si to vystihla :) koupila sem tuhle knížku v originále nejlepší kamarádce, protože příspěvky Sarah's Scribbles pořád sdílí a myslím, že se jí knížka bude opravdu líbit, protože se líbí i mě :) nejvíc mě pobavil ten svetr, že jako naomak je to fakt látka, stejně jako název :)

    OdpovědětVymazat
  2. Sarah sleduju už nějakou dobu a musím říct, že její komixy prostě nemají chybu :D Byla jsem proto nadšená, že to vyjde i u nás - takže časem určitě pořídím, ačkoliv je fakt, že už určitě většinu znám :D

    OdpovědětVymazat
  3. Taky jsem před pár dny listovala a musím souhlasit, že je to naprosto boží. :D A upřímně? Mě vtipy na menstruaci zatím ještě neomrzely, dobrý tah, protože je to fakt šílené utrpení a během toho týdne se mám chuť oběsit, skočit z okna a sežrat všechno, co mám po ruce. Zaráz. :D Ale já jsem zrovna ta cílovka, no. :/ Každopádně je to knížka universal, každá baba se musí zasmát. :D

    OdpovědětVymazat