pátek 27. května 2016

RC: ROZHODNUTÍ

Panství Daringham Hall - Rozhodnutí
Kathryn Taylor

Nakladatel: Moba
Série: Panství Daringham Hall (2.díl)
Rok a měsíc vydání: 2016/04
Počet stran: 248

Anotace: Ben Sterling si to nedokáže vysvětlit. Od chvíle, kdy dorazil na panství Daringham Hall, už v jeho životě nic není jako dřív. Anení to jen proto, že jej jeho dlouho ztracená rodina přijala na rodovém sídle ve Východní Anglii tak nečekaně vstřícně. Tohoto obvykle rezervovaného byznysmena vyvádějí z rovnováhy i city vůči zvěrolékařce Kate. Je pro něj Anglie skutečně země zaslíbená? Zatím ještě netuší, že kdosi v pozadí dál spřádá intriky – a že ho právě Kate přiměje k tomu, aby své rozhodnutí ohledně panství Daringham Hall ještě zvážil…

A máme tu druhý díl pojednávající o panství Daringham Hall. Končili jsme, když Ben zůstává v Anglii a nyní čekáme, co dál. Hned zkraje zjistíme, že kniha navazuje téměř hned tam, kde první díl končí. Žádné o měsíc později, jestli tam bylo pár dnů, tak je to hodně. Bála jsem se, aby nás o něco nepřipravili a nezvali to hopem typu zabydlel se a žili šťastně až do smrti. Naštěstí ne a pěkně pokračujeme v načatém.

Dílo se skvěle čte, utíká to úplně samo. Trochu trapné je, že autorka se snaží naprosto všechny spárovat. Jestli tam někdo není v páru, tak možná dva koně ve stáji, jinak úplně všichni jsou zamilovaní. Trochu utopie, ale zase je alespoň co řešit a nenudíme se. Můžete si vybrat, komu držet palce, komu ne, ale přece jen, je to spíš ženská knížka a my jsme zvyklé držet palce všem, co se lásky týče, že jo. 

Kathryn Taylor je autorka erotických románů a trochu jsem se bála, jak se to projeví a mile mě překvapilo, jak dobře dokáže psát o pocitech, jak má výstižné emoce, pózy, pocity. A nezapomněla se ani s pěknou, vyloženě erotickou, scénkou, takže i milovníci jejích ostatních knih si přijdou na své.

Hlavní postavy jsou sympatické, zůstávají ty, které jsme si oblíbili už v jedničce a dál se řeší jejich osudy. Je vcelku pěkně promyšlená psychologie postav a i když se řeší spoustu zbytečných věcí kolem, kdo se jak na koho podíval apod., hlavní pointa výměny synů je stále vypíchnutá, oba chlapci se s tím těžko vyrovnávají a my s nimi.

Dočkáme se i pár vtipných okamžiků, pár tragédií, které k tomuto typu knih prostě patří, najdeme i klasické chce mě / nechce mě / chci ho / nechci ho, ale i přes to, jak banálně to zní napsané, moc se těším na poslední dílo do této série, abych se dozvěděla, jak to na našem milovaném panství dopadne.

1 komentář:

  1. Pěkná recenze. Pobavilo mě, že nejsou spárovaní možná dva koně ve stáji :-D Máš pravdu, v této knize má každý svůj protějšek. Také jsem zvědavá jak to celé dopadne.
    Přeji ti pěkný den.

    OdpovědětVymazat