neděle 17. dubna 2016

RC: BESTIÁŘ HARRYHO POTTERA

Bestiář Harryho Pottera

Nakladatel: Slovart
Rok a měsíc vydání: 2015/08
Počet stran: 208

Anotace: Mozkomorové a domácí skřítci, jezerní lidé a draci čínští ohniváči - to je jen pár příkladů kouzelných tvorů a strašidelných monster, jimiž spisovatelka J. K. Rowlingová zabydlela kouzelný svět Harryho Pottera. Tvorové a zvířata, jimiž se hemží knihy a filmy o Harrym, jsou zábavní, velkolepí, děsiví i láskyplní. Jsou stejně různorodí, jako povahy studentů Školy čar a kouzel v Bradavicích. Kniha Bestiář Harryho Pottera nabízí zasvěcený a komplexní vhled do fascinujícího procesu, během něhož se podařilo přivést tento zvěřinec v rámci veleúspěšné série filmů o Harrym Potterovi k životu. Detailní profily všech tvorů obsahují vzácné výtvarné koncepty, zákulisní fotografie a tajné recepty filmařů z archivu společnosti Warner Bros. Knihu doplňuje samostatný plakát s portréty všech tvorů a interaktivní katalog Velkoprodejny Mžourov. Koupě této nádherné sbírky se prostě stává povinností fanoušků Harryho Pottera bez ohledu na věk.

I když nejsem velkým příznivcem dodatečných knih, co se týče Harryho Pottera, kdyby prodávali toaletní papír s jeho tematikou, asi bych ho používala. Není tedy velkým překvapením, že jedním z mých must have se stal i loni vydaný Bestiář.

Kniha je naprosto nádherně graficky zpracována. Začíná to už u přebalu, to co vidíte výše tmavě modré není jen tisk, ale je to vytlačené. Trochu nevýhoda je materiál knihy, přijde mi, že se na tom chytá každé smítko. Možná jsem jen přecitlivělá a stejně Harryho každý den otírám, tak to nějak projde :-D Uvnitř nás čeká tvrdý papír a obřím množstvím černobílých i barevných ilustrací, kreseb, maleb, obrázků, fotografií apod. Vše je, opakuji se, naprosto nádherně graficky zpracováno. Jde to od maličkostí po okraji stránky, až po díla přes obě strany rozevřené knihy.

Základní rozdělení obsahu na:
 • obyvatelé lesa
 • obyvatelé jezera
 • obyvatelé nebes
 • vetřelci
 • změny podoby
 • služebné bytosti
 • temné síly
 • zvířecí společníci
 • skleník

Mými oblíbenci se stali zvířecí společníci. I když mým snem je pořídit si draka. Stačil by mi i malinký, kterého losovali z pytlíku v Ohnivém poháru, ale na létání by byl samozřejmě lepší. Ale to už odbíhám.

Pokud hejtujete filmy, pravděpodobně toto dílo nebude naprosto nic pro vás. Je tam hodně fotek, předloh k filmu, podle čeho je animovali, jak, kde, proč, pak různé modelace, černobílé skicy a prostě všechno, co bylo potřeba k natočení. Také občas najdeme fotku herců, když to k danému tématu přímo sedí (zvěromágové např.) nebo známá filmová hláška. 

Já jsem s Bestiářem hodně spokojená, pro HP milovníky je to prostě povinnost, i když cena je dost vysoká, to je taky fakt. Pokud stále ještě váháte, na stránkách Martinusu je video, kde listují knihou, abyste se do ní mohli lépe podívat.

8 komentářů:

 1. Taky po ní toužím, ale jak říkáš, cena je dost vysoká, tak zatím vždy vyhrála jiná kniha :)
  Hezký večer

  Kateřina
  trojtecka.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Plati se tam hodne za ten papir a tisk no :( Ale je fakt nadhernaaa

   Vymazat
 2. Tohle je knížka, pro kterou bych vraždila... <3

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Az tak? Diky za info, zacnu s sebou radeji nosit paralyzer :D :P

   Vymazat
 3. Ja bych tech knih na doplneni sveta HP chtela, ale tech penez...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taky uz premyslim nad ostatnimi a premyslim, ktera padne prvni :D

   Vymazat
  2. Me ted docela laka si poridit tu ilustrovanou verzi prvniho dilu. Sice uz mam celou serii doma, ale to vypada tak skvele... Na Bestiar jsem ted koukala v knihkupectvi, ale nevim, jestli to ma cenu. Rozhdodne to neni tak skvele jako Filmova kouzla, ty jsou bozi...

   Vymazat
 4. Já už mám doma �� Dostala jsem na narozeniny ��

  OdpovědětVymazat