úterý 28. dubna 2015

PAST

Past
Fukuda Andrew


Nakladatel: Fragment
Série: Hon (3.díl)
Rok a měsíc vydání: 2015/04
Počet stran: 304

Anotace: Jak zůstat na živu ve světě, kde jsou lidé považováni za pochoutku a všichni touží po jejich krvi? Gen, Sisy, David a Epap společně se zbylými dívkami z Misie ujíždějí vlakem neznámo kam. Bojují o holý život a snaží se zachránit jeden druhého a současně svoji jedinou naději: lék. Vědí, že šance na uzdravení jejich blízkých a na lepší svět pro všechny existuje. Stačí jen dostat se k cíli a nevběhnout do pasti. Osud Genovi chystá i další překvapení – znovu se setkává se Září, jeho první láskou a současně tím nejnebezpečnějším protivníkem… Velkolepé finále skvělé trilogie od Andrewa Fukudy.


Závěrečný díl upírské trilogie. Když se řekne upírské, většina si představí upíry dobráky, fešáky, vegetariány. Tak toho se v Pasti určitě nedočkáte. Soumračníci jsou tady rozhodně ti agresivní, na slunci se rozpouštějící, glupany požírající. A už to dělá z knihy něco jiného a zajímavého. 

Naposledy se setkáváme s Genem a jeho přáteli. Rozloučili jsme se s nimi ve vlaku, který je vezl bůh ví kam. No, tak nakonec to zjistíme, kam a dvakrát nadšený z toho nikdo není. Samozřejmě se jim naprosto všechno staví do cesty, jak se může něco pokazit, tak se to pokazí, jak se může něco zkomplikovat, tak se to zkomplikuje.

Co knize nechybí ani tentokrát je akčnost a napínavost na nejvyšší úrovni. Opět jsem četla jedním dechem, je to takový ten typ příběhu, kdy nutně potřebujete vědět, jak to skončí. Žádné okecávky, příběh jede, pořád se něco děje. Několikrát někdo něco nakousne ve vyprávění, ale nedokončí, takže otáčíme už jen kvůli tomu, abychom se dozvěděli pointu. Mezitím se tam připlete pár zabijáků, bezvýchodných situací a je o zábavu postaráno.

Celou sérii musím hodnotit veskrze pozitivně. Rozhodně nejde o klasickou upírsko-vampýrskou pohádku. Kolikrát je to popisováno tak drsně a detailně a brutálně, až jsem se musela znechuceně ušklíbat. Pointa je nečekaná a má přesah ke čtenářům dnešní doby (pochopíte po dočtení), což mě moc mile překvapilo, ale taky dost naštvalo, protože jsem čekala různé konce, každopádně tenhle ne, je naprosto originální a překvapivý.

Žádné komentáře:

Okomentovat