středa 4. července 2018

RC: DĚDICTVÍ

Tilly Bagshawe
Dědictví

Nakladatel: BB/art
Počet stran: 336

Anotace: Flint–Hamiltonovi vlastnili sídlo Furlings několik set let a poslední z rodiny Tatiana je přesvědčená, že ho zdědí. Bohužel jen do chvíle, než při otevření závěti zjistí, že ji otec vydědil. Obával se, že dcera by o ně při svém způsobu života stejně brzy přišla. I vyplacení peněz ze svěřeneckého fondu má podmínku – aby Tatiana začala učit v místní škole.

Furlings zdědí vzdálený bratranec z Austrálie Brett Cranley. Přistěhuje se do malebné oblasti Swell Valley s rodinou, aby s manželkou zažehnali krizi po jeho poslední nevěře. Angela se do vesnice Fittlescombe a sídla zamiluje a zapadne do místního života, syna Jasona trápí deprese a dcera Logan se dětsky zamiluje.

Tatiana se pokusí otcovu poslední vůli napadnout, ale neuspěje a musí se rozhodnout, co dál se životem. Bretta nenávidí, ale jeho ženu má ráda, dceru učí ve škole a s Jasonem se spřátelí. Pak usoudí, že když sídlo nemůže získat zpátky přímo, zkusí to přes Jasona. V den jeho jedenadvacátých spolu utečou, vezmou se a jeho peníze jí pomohou vybudovat úspěšnou exkluzivní školu. Tatiana si ale stále spojuje štěstí s rodinným sídlem Furlings. 


Skutečně závisí spokojený život na jediném domě? Může vydržet vztah, do něhož jeden vstupuje ze zištných důvodů? Je Brett Cranley opravdu tak bezcitný, jak se zdá?

Tato kniha je, jak to ráda nazývám, oddechová četba. Čte se dobře,rychle a snadno. Řekla bych, že je to taková "jednohubka".

Tatiana, která je hlavní postava, nás provází celou knihou. Nakráčí si pro dědictví, se kterým počítá, když zjistí, že ji otec "podfoukl" a na poslední chvíli ji vydědil a jí nezbývá nic jiného než to, aby se podřídila otcovu poslednímu přání a začala učit v místní škole, jinak nedostane nic ze svěřeneckého fondu. Jenže ona boj o "svůj" dům a zároveň i domov nevzdává, bohužel tenhle boj nedopadne jak si představuje...takže to musí zkusit jinak. Jason, který je Brettův syn, se zamiluje do Tatiany, jí nabídne pomoc v tom, aby získala to po čem touží, což nakonec vyústí v její velký úspěch....Nelítostný obchodník Brett Cranley se jí neustále staví do cesty a snaží se jí za každou cenu ponížit a podrazit jí nohy což se mu několikrát podaří...což přivádí další osobu na myšlenku jestli za tím není něco jiného než pouhá nenávist... jak to nakonec dopadne se sídlem, Tatianou,Jasonem a Brettem Cranleym?

Kniha se mi velmi líbila a rozhodně ji doporučuji pro ty, kteří mají rádi tento žánr rádi, ale i pro ostatní :) Je to poklidná četba bez větších dramat a někdy si neuškodí odpočinout, no ne?

Jana

2 komentáře:

  1. Pekná recenzia 🙂 nie celkom môj typ kníh, ale pred pár rokmi by som ju zhltla na jedno posedenie 🙂

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Mam stejný nazor. Třeba ale na dovcu.... Diky za recenzi :D

      Vymazat